Bitumia teollisuuden tarpeisiin

Olemme toimineet alallamme yli puoli vuosisataa. Läsnäolomme Euroopan markkinoilla on vahva. Siksi luotamme kykyymme vastata myös yrityksesi tarpeisiin.
NYNAS-BITUMITTEOLLISUUDEN TARPEISIIN
  • Regular. Bitumisarja, joka täyttää aina voimassa olevat alan standardit.
  • Extra. Tuotteet, joiden avulla saavutetaan toiminnallisia ominaisuuksia, kuten deformaatiokestävyys, kantavuus, väsymiskestävyys, matalammat tuotantolämpötilat ja parempi työstettävyys.
  • Premium. Tuotteet haastavimpiin kohteisiin. Kehitetty raskaimpia kuormituksia ja vilkkaimmin liikennöityjä moottoriteitä ajatellen, varmistamaan mahdollisimman vähäiset liikennehäiriöt ja mahdollisimman pitkän elinkaaren. 

Nynas tarjoaa teollisuussovelluksiin erikoissideaineita, jotka on suunniteltu tiettyä toiminnallisuutta varten. Sideaineemme eristävät vettä, kosteutta, kuumuutta, ääntä, tärinää ja sähköä.

 

UUTISET, LEHDISTÖTIEDOTTEET & TAPAHTUMAT

Viimeisimmät päivitykset

NYNAS-BITUMITKAIKKI TUOTTEET

Tuotteet

Bitumia teollisuuden tarpeisiin

Tuotteemme toimivat erinomaisena liimausaineena, joten ne soveltuvat erittäin hyvin kattoihin, vesieristeeksi, putkien päällystykseen ja monenlaisiin autoteollisuuden sovelluksiin.

Katso kaikki tuotteet

Knowledge tank

Haluatko tietää lisää markkinatrendeistä ja innovaatioista? Tästä löydät tutkimuksia ja teknisiä artikkeleita.

Evaluation of Test Sections with Polymer Modified Bitumens

It was found that PMBs, particularly SBS modified, demonstrate better rheological properties as compared to unmodified bitumens, even after several years in the field.

Lue lisää Evaluation of Test Sections with Polymer Modified Bitumens
NYNAS-BITUMITTURVALLISUUS

Turvallisuus

Turvallisuus on etusijalla alallamme ja haluamme pitää kaikki asiakkaamme, sekä johto- että operatiivisen tason, tietoisina viimeisimmistä turvallisuuskäytännöistä bitumin käsittelyssä. Lue lisää turvallisuudesta.

Yhteystiedot

Sallinen, Marko

Sales Manager

Phone: +358 40 826 0310

Mail: marko.sallinen@nynas.com

Remes, Helena

Technical Support Engineer

Phone: +358 40 826 0312

Mail: helena.remes@nynas.com

Kuosmanen, Antti

Customer Support Engineer

Phone: +358 40 826 0314

Mail: antti.kuosmanen@nynas.com

Salo, Maria

Sales Coordinator

Phone: +358 40 8260 315

Mail: maria.salo@nynas.com

Sund, Anne

Sales Assistant

Phone: +358-20-7433313

Mail: anne.sund@nynas.com

Krantz, Synnove

Finance Manager

Phone: +46-8-563 136 10

Mobile: +46-70-561 46 10

Mail: synnove.krantz@nynas.com

Salo, Taina

Laskutus

Phone: +46-8-602 1200

Mail: taina.salo@nynas.com