NYBIT E

Bitumiasiantuntija Nynas tietää, miten tärkeää bitumin tasalaatuisuus on bitumiemulsioiden valmistajalle. Siksi Nynasilla on laaja valikoima tasalaatuisia bitumeja, jotka on erityisesti valikoitu emulsiotuotantoon: Nybit E -sideaineet.
NYNAS-BITUMITNYBIT E
  • Tasalaatuinen ja taattu alkuperä
  • Helppo emulgoituvuus
  • Luonnostaan hapan, joten happamuutta ei tarvitse parantaa lisäaineilla
  • Happamuus on tasainen kaikissa toimituserissä
  • Hyvä vanhenemisenkesto, ei kovetu helposti pitkällä aikavälillä

Nybit E -sideaineita voidaan käyttää kaikkien vakioemulgointiaineiden kanssa, ja emulsion valmistukseen voidaan käyttää tavanomaisia laitteita. Nynasin asiantuntijatiimit ja laboratoriot antavat tarvittaessa tukea emulsioiden oikean koostumuksen hakemisessa.

Tuotetiedot

Toimitamme CE-merkittyä bitumia päällystystarkoituksiin sovellettavien EN-normien mukaisesti. CE-merkintä on virallinen EU-hyväksyntä tuotteelle, joka täyttää tuotevaatimukset ja rakennustuotedirektiivin olennaiset vaatimukset.

Kun valitset jonkin alla olevista tuotteista, saat samalla tuotteen turvallisuus ja tuotetiedot sekä CE-tiedot.

NYBIT ECASE STUDY

Case study

Expressway S10 (Montaniec, Poland)


The expressway is S10 between Szczecin (Poland’s largest Baltic seaport) and Motaniec, in the north west of the country; it carries 17,000 vehicles a day, 12% of these heavy goods vehicles. Read more about Expressway S10 (Montaniec, Poland)

Meistä on moneksi


Hienoa, että olet kiinnostunut tuotteistamme. Jos haluat kysyä jotakin tuotteista tai palveluistamme, ota yhteyttä Nynasin yhteyshenkilöön. Meiltä saat laatubitumin ja luotettavan toimituksen lisäksi myös tietoja huippuratkaisuista, jotka vastaavat tarpeisiisi. Kysy ihmeessä!

Yhteystiedot

Sallinen, Marko

Sales Manager

Phone: +358 40 826 0310

Mail: marko.sallinen@nynas.com

Remes, Helena

Technical Support Engineer

Phone: +358 40 826 0312

Mail: helena.remes@nynas.com

Kuosmanen, Antti

Customer Support Engineer

Phone: +358 40 826 0314

Mail: antti.kuosmanen@nynas.com

Salo, Maria

Sales Coordinator

Phone: +358 40 8260 315

Mail: maria.salo@nynas.com

Sund, Anne

Secretary

Phone: +358-20-7433313

Mail: anne.sund@nynas.com

Krantz, Synnove

Finance Manager

Phone: +46-8-563 136 10

Mobile: +46-70-561 46 10

Mail: synnove.krantz@nynas.com

Salo, Taina

Invoicing

Phone: +46-8-602 1200

Mail: taina.salo@nynas.com